Naujienos

2011-11-18 Šiaulių kelininkus baugina neaiški ateitis

Neįprastai šiltas ruduo džiugina bendrovės „Šiaulių plentas" kelininkus, atliekančius kelio Šiauliai – Radviliškis rekonstrukcijos antrojo etapo darbus. Tačiau bendrovės vadovams kirba nerimas dėl miglotos ateities. Mat Europos Sąjungos skiriami pinigai Lietuvos kelių infrastruktūrai gerinti po metų baigsis, o nauja programa dar nepatvirtinta.

„Šiaulius ir Radviliškį jungiančio kelio rekonstrukcija - didelis žingsnis į priekį, - pažymėjo bendrovės „Šiaulių plentas“ generalinis direktorius Juozas Aleksa. - Čia naudojame naujausias technologijas, normatyvus dangų konstrukcijoms, naujas eismo saugumo bei aplinkos saugos priemones, ir žmonės netruks tai pajusti ir įvertinti.“

Po metų, kai bus baigti šio kelio antrojo etapo rekonstrukcijos darbai, iš Šiaulių iki Radviliškio bus galima nuvažiuoti kone dukart greičiau.

Du trečdaliai kelio turės greitkelio statusą, tad važiuoti bus galima 110 kilometrų per valandą greičiu.

Nuties visą ruožą

Šią liepą bendrovė „Šiaulių plentas“ pakvietė į A9 kelio Radviliškis - Šiauliai pirmojo ruožo atidarymo iškilmes.

Šiauliečiai kelininkai per beveik dvejus metus rekonstravo pusseptinto kilometro kelio ruožą ir pavertė jį patogiu keturių eismo juostų greitkeliu su skiriamąja žaliąja juosta. Projekto vertė - 61,6 milijono litų.

„Pagrindinis rekonstrukcijos tikslas - pagerinti saugumą ir eismo srauto laidumą, nes šiame kelyje per parą pravažiuoja keliolika tūkstančių automobilių, - sakė J. Aleksa. - Neabejotinai būtina tokią pat rekonstrukciją atlikti ir nuo Radviliškio iki Panevėžio.“

Šiauliečiai nutiesė ne tik greitkelį, pėsčiųjų, dviračių takus, bet ir įdiegė didžiausias naujoves.

Viena jų - saugiausia ir pralaidžiausia dviejų eismo juostų vadinamoji turbosankryža netoli Radviliškio miesto ribos. Tai - pirmoji tokio tipo žiedinė sankryža visoje Lietuvoje.

Ties Šniuraičių kaimu įrengtas vienas didžiausių šalyje tunelinis viadukas iš atskirų gofruotųjų lakštų ant monolitinių betoninių pamatų.

„Šniuraičių kaimą nuo triukšmo apsaugojome pastatę 4 metrų aukščio garsasienę, o arčiau esančiuose namuose pakeitėme ir langus“, - sakė J.Aleksa.

Puikiai ekspertų įvertintu kelio ruožą nutiesę bendrovės „Šiaulių plentas“ kelininkai laimėjo ir antrojo etapo 15,6 kilometro kelio ruožo rekonstrukcijos konkursą. Tad visą kelią nuo Radviliškio iki Šiaulių rekonstruos ta pati įmonė.

Kelininkai patys statys paminklą

Šių metų birželį sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija pasirašę šiauliečiai jau yra atlikę trečdalį darbų. Nors vasara nebuvo labai palanki, užsitęsęs šiltas ruduo leido kelininkams dirbti didžiule sparta.

Nuo Šiaulių pro Aleksandrijos gyvenvietę einantis dviejų kilometrų kelio ruožas jau beveik baigtas rekonstruoti - paklota asfaltbetonio danga, įrengiami atitvarai, pėsčiųjų takai, pasiruošta montuoti triukšmą slopinančią garsasienę.

Sparčiai vyksta ir 7 kilometrų ilgio aplinkkelio apie Kairių gyenvietę darbai. Kai kelias bus baigtas, skubantys vairuotojai galės skrieti greta gyvenvietės nutiestu šiuolaikišku greitkeliu.

„Tiesdami kelią įrengsime du viadukus, keturias požemines perėjas, pravažas pėstiesiems ir automobiliams. Bus ir žiedinė sankryža, iš kurios vėliau planuojamas tiesti aplinkkelis Rygos link", - apie vykdomą beveik 130 milijonų litų vertės projektą pasakojo „Šiaulių plento" bendrovės vadovas.

Iki kitų metų pabaigos šį projektą įgyvendinti užsibrėžę kelininkai neatsisakys ir gražios tradicijos paminklu greta magistralinio kelio įamžinti savo darbą. Šįsyk žadama pastatyti paminklą Šv. Kristoforui - vairuotojų globėjui.

Į ateitį - neramiu žvilgsniu

„Šiaulių plento" įmonės generalinis direktorius džiaugėsi, kad didžiausio Šiaurės Lietuvoje projekto nuo Nepriklausomybės atkūrimo konkursą laimėjusi bendrovė iki kitų metų pabaigos turės pakankamai darbo.

„Dirbame greta namų, o tai gerokai sumažina sąnaudas", - sakė J. Aleksa.

Tačiau tiek „Šiaulių plento“generaliniam direktoriui, tiek kitoms „Šiaulių plento“ grupei priklausančioms įmonėms neramu dėl ateities: „Lietuvoje visus kelininkus kamuoja nežinomybė, nes baigiasi iki 2013 metų galiosianti ES programa. Kas bus vėliau, kol kas neaišku.“

Investicijos Lietuvoje į transporto kelių infrastruktūrą mažėja kiekvienais metais: šiemet dar skirta 400,2012 m. - 300 milijonų litų. Tuo tarpu 2013 m. paramos iš ES fondų jau nebenumatyta, o 2014-2020 m. programa visiškai neaiški.

„Šiaulių plento" grupei priklausančios įmonės dirba Kaliningrado srityje (Rusija), Lenkijoje, bet J.Aleksa nemano, kad išsigelbėjimo būtų galima ieškoti užsienyje. Lenkijos rinka yra laikoma perspektyviausia visame regione, bet čia labai ankšta dėl tarptautinių žaidėjų, todėl kelininkų įmonės bankrutuoja viena po kitos.

„Lenkijoje mes turime galimybę panaudoti turimą šiuolaikiškiausią techniką, patirtį, bet visų pajėgumų perkelti ten nėra prasmės“, - kalbėjo įmonės generalinis direktorius.

Investicijos gaivina ūkį

„Per ekonomikos sunkmetį buvo smarkiai sumažintos investicijos, o padarinius akivaizdžiai matome jau dabar - Lietuva pagal kelių kokybę yra tik Europos vidutinioke", - sakė J. Aleksa.

Kelininkus nemaloniai nustebino sprendimas sumažinti iš surenkamo degalų akcizo kelių priežiūros programai skiriamą dalį nuo 80 iki 55 procentų.

„Šiaulių plento“ įmonės vadovas įsitikinęs, kad šį sprendimą būtina kuo skubiau atšaukti: „Pripažįstama, kad prieš porą metų buvo padaryta klaida, bet ją norima ištaisyti ne iškart, o per trejus metus. Manau, kelių priežiūros programai tenkančią akcizo dalį reikia sugrąžinti išsyk, ir ši dalis turėtų būti mažiausiai 80 procentų." Iš degalų akcizo į biudžetą surenkami pinigai visame pasaulyje skiriami kelių priežiūrai ir investicijoms.

„JAV, Lenkija, kitos šalys aiškiai suprato, kad sunkmečiu būtina tiesti kelius, investuoti į geležinkelius, oro uostus, paveldo objektus, nes tai stimuliuoja ekonomiką.

Niekam ne paslaptis, kad į kelius įdėtas vienas litas valstybei duoda dvigubai didesnę grąžą, - aiškino J. Aleksa. - Juolab kad naudojamos beveik vien vietinės medžiagos, dirba vietiniai žmonės.“

Lenkijos rinką gerai išmanantis specialistas neabejoja, kad šios valstybės bendrąjį vidaus produktą per užgriuvusį sunkmetį išlaikyti padėjo suplanuotos investicinės programos.

Kelių priežiūros ir investicijų programa yra tarp geriausiai ES fondų skiriamas lėšas panaudojančių grupių. Būtent dėl šios priežasties, J.Aleksos manymu, 2013 m. būtina didinti investicijas į kelių infrastruktūrą, nukreipiant šiai programai kitose srityse nepanaudojamas ES fondų lėšas.

Sumažino valdymo sąnaudas

o             Iki 2008-ųjų „Šiaulių plento" grupei priklausančiose įmonėse dirbo per 2000 žmonių. Dabar jų sumažėjo iki 1200. Prasidėjus sunkmečiui grupei priklausančios bendrovės buvo priverstos sumažinti darbuotojų skaičių.

o             Sutaupyta ir pradėjus stambinti grupės įmones. Vidaus resursų ieškota ir užsienyje veikiančiose bendrovėse. Anksčiau Kaliningrado srityje dirbo dvi savarankiškos įmonės, dabar liko viena - bendrovė „Avtodorogi".

o             Dabar „Šiaulių plento" grupei priklauso šešios bendrovės. Lenkijos šiaurės rytų regione sėkmingai dirba grupei priklausanti bendrovė „Suwalki PDM".

Gintaras Šiuparys, Lietuvos rytas, 2011-11-17


Į sąrašą
^ Į viršų

2005 © UAB Avestis
Konstitucijos pr. 7, LT-09308, Vilnius, Lietuva, tel. +370 5 2487217, faks. +370 5 2487218, info@avestis.com