Naujienos

2011-08-06 Vil­nie­čiai iš vo­kie­čių pe­ri­ma at­lie­kų su­rin­ki­mo ver­slą

 

Lietuvos konkurencijos taryba liepos pabaigoje leido Vilniaus bendrovei „Ekonovus” vykdyti koncentraciją įsigyjant po 100 proc. kitos sostinės įmonės „Švarus miestas”, Klaipėdos bendrovės „Švaros diena” ir Alytaus bendrovės „Dzūtra” akcijų. Šį trečiadienį įvyko sandoris dėl akcijų perėmimo iš trijų bendrovių, kurias valdė vokiečių kompanija „Tönsmeier” ir kurių pagrindinė veikla - atliekų surinkimas bei išvežimas.

Užrašai „Tönsmeier” ant atliekų surinkimo automobilių netrukus turi išnykti.Sandoriui įsteigta įmonė

Vokiečių įmonių grupė „Tönsmeier”, turinti atliekų surinkimo ir perdirbimo verslą, Lietuvoje dirbo daugiau kaip dešimt metų. Pirmiausia ji atėjo į Alytų įsigydama „Dzūtros” valdymą, netrukus verslą išplėtė į Vilnių ir Klaipėdą.

Birželio pabaigoje Vilniuje buvo įkurta bendrovė „Ekonovus” vykdyti akcijų įsigijimo sandorį iš „Švaraus miesto”, „Švaros dienos” ir „Dzūtros”.

„Ekonovus” kreipėsi į Konkurencijos tarybą dėl leidimo vykdyti koncentraciją įsigyjant po 100 proc. minėtų trijų atliekų surinkimo ir išvežimo įmonių akcijų. Taryba liepos pabaigoje leidimą suteikė ir šį trečiadienį įvyko sandoris dėl „Švaraus miesto”, „Švaros dienos” ir „Dzūtros” akcijų perėmimo.

Kokia šio sandorio vertė, „Ekonovus” valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Normantas Marius Dvareckas neatskleidė, nes taip susitarta su akcijų pardavėju, ir susitarimo tenka paisyti.

N.M.Dvarecko teigimu, artimiausiu metu apie akcijų perėmimą iš minėtų trijų bendrovių bus informuotos atitinkamos savivaldybės ir atliekų tvarkymo įmonės, su kuriomis sutartis turi „Švarus miestas”, „Švaros diena” ir „Dzūtra”.

Atliekų surinkimas ir išvežimas iš šių bendrovių aptarnaujamų teritorijų toliau bus vykdomas. „Kažkurį laiką įsigytos įmonės nepakeis pavadinimų, tačiau „Tönsmeier” užrašus ant automobilių, iškabose turėsime pašalinti”, - tvirtino „Ekonovus” generalinis direktorius.

Pasak N.M.Dvarecko, „Tönsmeier” iš Lietuvos pasitraukė, nes turi planų plėsti verslą kaimyninėje Lenkijoje. Neoficialių šaltinių teigimu, vokiečių kompanija mūsų šalį paliko dėl ne visada skaidrių, jai nepriimtinų atliekų surinkimo konkursų.

Sąsajos su „Avestis”

Bendrovę „Ekonovus” įkūrė Vilniuje veikianti investicijų įmonė „Avestis”, kurios generalinis direktorius tas pats N.M.Dvareckas.

„Avestis” valdo „Eko group”, „Šiaulių plento grupę”, „Šiaulių plentą”, „Žemaitijos kelius”, „Mažeikių automobilių kelius”, „Šiaulių kelią”, „Žemdą”, „Šiaulių rangą”, „Vilniaus tiltus”.

Bendrovė įkurta 2005-ųjų birželį investiciniams projektams Lietuvoje ir užsienyje įgyvendinti. Pirmaisiais investuotojais tapo įmonė „Hanner” ir bendroji Lietuvos ir JAV įmonė „Sanitex”, o pirmasis bendras projektas - „Klaipėdos kartono” kontrolinio akcijų paketo įsigijimas.

„Avesčio” valdybos pirmininkas Šarūnas Kliokys yra dirbęs „Omnitel” viceprezidentu komercijai, „Mažeikių naftos” generalinio direktoriaus pavaduotoju verslo plėtrai, „Eurofarmacijos vaistinių” bei „Klaipėdos kartono” valdybos pirmininku. Šiuo metu jis vadovauja „Šiaulių plento grupės”, „Kilimų” valdyboms, yra Lietuvos krepšinio lygos prezidentas, Lietuvos krepšinio federacijos pirmasis viceprezidentas.

Al­ma MOS­TEI­KAI­TĖ, Alytaus naujienos, 2011-08-05


Į sąrašą
^ Į viršų

2005 © UAB Avestis
Konstitucijos pr. 7, LT-09308, Vilnius, Lietuva, tel. +370 5 2487217, faks. +370 5 2487218, info@avestis.com